Vicdansız imam bir çocuğa defalarca tokat attı. Savunması pes dedirtti

Silopi ilçesinde bulunan Hazreti Ömer Yatılı Kuran Kursu’nda geçen yıl yaşanan olay, görevli imam İ.İ.’nin 21 ve 17 yaşlarında olan iki öğrenciye tokat atmasıyla gündeme geldi.

Güvenlik kameralarına yansıyan bu olayın ardından İ.İ. açığa alındı ve müftülük tarafından idari soruşturma başlatıldı.

İmam İ.İ., yaptığı açıklamada, öğrencilerin bir hafta boyunca kavga ettiklerini duyduktan sonra onları uyarıp tekrar kavga etmemeleri için tokat attığını belirtti. İ.İ., bu uyarının amacının barıştırmak olduğunu ve öğrenciler arasında bir anlaşmazlık yaşanmaması için bu adımı attığını dile getirdi.

Açığa alınan İ.İ., öğrencilerin şikayetçi olmadığını ve ailelerinden de herhangi bir şikayet gelmediğini vurguladı. Olayın 7-8 ay öncesine ait olduğunu belirten İ.İ., görüntülerin ortaya çıkmasının ardından hemen görevden alındığını ve idari soruşturmanın devam ettiğini ifade etti.

Açığa alınan imam “Çocukların kavga ettiğini duydum. Uyarı amaçlı, bir daha kavga etmemeleri için ikisine de tokat attım. Onları barıştırdım. Şimdi ağabey-kardeş olmuşlar. Biri 21 yaşında, biri de 17 yaşında. Hala bizim öğrencilerimizler.

Şikayet konusu da olmamış. Ne aileleri ne de kendilerinden herhangi bir şikayet yok. 7-8 ay öncesine ait bir olay. Görüntüler ortaya çıktıktan sonra açığa alındım, idari soruşturma devam ediyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x